asiatech
DOWNLOAD

دانلود دعای جوشن کبیر

سایر موضوعات
۸ فروردین ۱۳۹۵
1787 بازدید

Joshane.Kabir

این دعا از صد فصل تشکیل شده‌است که پس از پایان هر بخش، عبارت «سُبْحَانَکَ یَا لا إِلَهَ إِلا أَنْتَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ خَلِّصْنَا مِنَ النَّارِ یَا رَبِّ» خوانده می‌شود. در جوشن کبیر، ۱۰۰۱ نام از نام‌ های خدا ذکر شده‌است. دعای جوشَن کبیر دعایی پر فضیلت است برای شیعیان که در آن خدا به نام‌ها و صفات گوناگون که در آیات و روایات اسلامی آمده‌است خوانده می‌شود. خواندن این دعا در شب‌های قدر انجام می‌شود، این دعا را جبرئیل به پیامبر اسلام آموزش داده‌ است.
دُعا، طلب و درخواست بندگان از خدا یا آنچه معبود می‌پندارند، برای رسیدن به خواسته‌ها یا دوام داشته‌ها یا رفع ناملایمات، اعم از مادی و معنوی در زندگی دنیایی یا اخروی، چه در وضع عادی و چه در وضع اضطرار.
دعا در فقر ذاتی انسان‌ها ریشه دارد و با عبادت و اظهار بندگی پیوندی نزدیک دارد و معمولاً در قالب عمل عبادی و مناسک صورت می‌گیرد. در طول تاریخ و در همۀ جوامع بشری و پیروان ادیان، دعا به شکل‌های گوناگون فردی و اجتماعی وجود داشته است.

جوشن کبیر، دعایی منقول از پیامبر اکرم (ص) در ۱۰۰ بند، حاوی ۱۰۰۱ نام و صفت خداوند است. این دعا را جبرئیل به پیامبر اسلام (ص) آموزش داده است. امروزه این دعا در ایران معمولا یکی از بخش‌های ثابت مراسم شب‌های قدر شیعیان است. عده‌ای نیز به سفارش روایات، این دعا را بر روی کفن می‌نویسند.
امام سجاد(ع) از پدر خود امام حسین(ع) و ایشان از امام علی (ع) و ایشان نیز از پیامبر اکرم(ص) نقل کرده‌اند که در یکی از جنگ‌ها که پیامبر (ص) زرهی سنگین پوشیده بود و آن زره جسم ایشان را اذیت می‌کرد، جبرئیل نازل شد و ضمن اعلام سلام خدا بر او، گفت : «این زره را از بدنت بیرون بیاور و به جای آن این دعا را بخوان که برای تو و امت تو امان است».علت نام گذاری این دعا به جوشن کبیر (به معنای زره بزرگ) نیز این است.دعای جوشن کبیر را کفعمی در المصباح و البلد الامیننقل کرده است

لینک دانلود:

download دانلود کتاب شب‌های روشندانلود با لینک مستقیم – میرداماد

download دانلود کتاب شب‌های روشندانلود با لینک مستقیم – مرشدلو

download دانلود کتاب شب‌های روشندانلود با لینک مستقیم – مقدسی

download دانلود کتاب شب‌های روشندانلود با لینک مستقیم – میثم مطیعی

download دانلود کتاب شب‌های روشندانلود با لینک مستقیم – موسی اسدی

download دانلود کتاب شب‌های روشندانلود با لینک مستقیم – موسوی قهار

download دانلود کتاب شب‌های روشندانلود با لینک مستقیم – طاهری

باکس دانلود
راهنمای نصب
توضیحات و مشخصات
مشخصات
سیستم مورد نیاز
نویسنده: wilson
نظرات: بدون نظر

برچسب ها

دیدگاه های کاربران

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

رزرو تبلیغات در این مکان

مطالب بر اساس


رزرو تبلیغات در این مکان

نرم افزار های ضروری