asiatech
CTS Cycling for Fitness.jpg

دوچرخه سواری یكی از بهترین ورزش‌ها است كه متاسفانه این روزها در كشور ما كمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. این ورزش به غیر از تأثیرات مستقیم برروی سلامتی انسان همچنین فواید زیست محیطی را به همراه دارد كه باعث سلامتی بیشتر جامعه در دراز مدت می‌شود. به نظر می‌رسد كه دوچرخه – این وسیله نقلیه كلاسیك – در كشورهای پیشرفته و مدرن كاربرد بیشتری دارد تا در كشورهایی نه كاملاً پیشرفته نظیر ایران. برای مثال در اكثر كشورهای اروپایی دوچرخه دارای ارزشی مثل یك ماشین سواری (و حتی بیشتر) است. در این كشورها برخی از دوچرخه‌ها (نسبت به مدل و كارایی‌شان) گاها از خودروهای مدل بالا نیز گرانترند.

این ارزش به دلیل قابلیت‌هایی نظیر حمل و نقل آسان، ورزش آسان و بی ضرر بودن برای محیط زیست است. دوچرخه سواری همیشه به عنوان ورزشی ساده برای تمام سنین پیشنهاد می‌شود. این ورزش می‌تواند هم سبك انجام شود و هم سنگین. برای انجام ورزش دوچرخه سواری لازم نیست كه شخص مثلا تمرین‌هایی خاص را انجام دهد یا موقعیت فیزیكی آن از شرایطی خاص برخوردار باشد. در این ورزش بیشتر عضلات پاها در حركت خواهند بود كه این عمل باعث بالابردن استقامت بدن می‌شود البته كمر و سیستم تنفسی انسان نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرند.
از همین رو سایت بزرگ میهن دانلود تصمیم گرفت یکی از بهترین فیلم های آموزشی دوچرخه سواری را برای شما کاربران عزیز قراردهد.

جهت دریافت فیلم آموزشی و دیدن توضیحات کاملتر و دیدن عکسهای فیلم به ادامه مطلب مراجعه نمایید …

 

https://mihandownload.com/site-theme/blue/ads/khanwars/hdd.gif

انواع دوچرخه
تا به حال انواع مختلفی از دوچرخه ارایه شده است كه البته دو نوع مهم آن، نوع كراس (Cross) و كوهستان (Mountain) هستند. نوع دیگری كه طرفدار زیادی هم دارد نوع BMX است كه البته این نوع معمولا برای تفریحات نظیر حركات نمایشی استفاده می‌شود. به هر حال اگر شما این وسیله را برای ورزش روزانه یا وسیله‌ای نقلیه انتخاب می‌كنید، بهتر است نسبت به كارایی خود یكی از دو نوع كراس یا كوهستان را برگزینید.
نوع كراس یا به قول خودمان كورسی، نوعی است كه برای جاده یا مسیرهای صاف استفاده می‌شود. كراس معمولا دارای چرخه‌های نازك و بدنه ای سبك است. استفاده از نوع كراس باعث می‌شود تا نیروی كمتری صرف حركت گردد. از كراس معمولا برای شتاب بیشتر استفاده می‌شود. فرمان كراس كه معمولا شكلی رو به پایین دارد در دو حالت قابل هدایت است. این قابلیت باعث می‌شود تا راننده در دوحالت – نسبت به شتاب لازمه – دوچرخه را براند البته بعضی از مدلهای كراس دارای فرمانی صاف هستند.
اما نوع دیگر یعنی كوهستان معمولا برای مسیرهای كوهستانی و پر فراز و نشیب استفاده می‌شود. این نوع دوچرخه معمولا دارای لاستیك هایی پهن و بدنه ای مستحكم است، كه این موضوع به دلیل بالابردن استقامت در مسیرهای كوهستانی و غیر صاف می‌باشد.فرمان نوع كوهستان نیز معمولا صاف یا دارای شاخكهای رو به بالا ( یا پایین) است كه این موضوع باعث كنترل دوچرخه در دوحالت عادی و استقامتی می‌شود.
دوچرخه سواری
البته نوع دیگری از دوچرخه نیز وجود دارد كه اصطلاحا به آن نوع شهری گفته می‌شود. این نوع دوچرخه، تقریباً دارای خصوصیاتی بین كراس و كوهستان است. نوع شهری معمولا برای استفاده در شهر و جنگل كاربرد دارد.
انتخاب نوع دوچرخه بستگی به كارایی و علاقه شما دارد. برای مثال اگر می‌خواهید برای مسابقه‌های سرعتی دوچرخه سواری كنید، نوع كراس پیشنهاد می‌شود. یا اگر می‌خواهید استفاده روزمره از این نوع دوچرخه داشته باشید و مثلا سركار رفته یا هر از گاهی به بیرون از شهر نیز بروید پیشنهاد ما دوچرخه نوع كوهستان یا شهری است .
دوچرخه سواری و ایمنی
ایمنی
توجه داشته باشید كه یكی از مسائل مهم در این ورزش، ایمنی آن است. سعی كنید به هنگام دوچرخه سواری در هر حال از وسایل ایمنی آن مثل كلاه، زانو بند و آرنجبند استفاده كنید.اگر از زانو بند و آرنجبند به دلایلی نمی‌توانید استفاده كنید، حداقل خود را به كلاه ایمنی دوچرخه سواری مجهز كنید البته در مسابقه‌ها یا دوچرخه سواری در كوهستان استفاده از تمامی تجهیزات ایمنی لازم است.
اگر در شهر دوچرخه سواری می‌كنید، سعی كنید كه در مسیرهای مشخص شده برای دوچرخه برانید. اگر چه در كشور ما این مسیرها معمولا كم بوده یا اصلا وجود ندارند. دوچرخه خود را هر از گاهی كنترل بدنه ای یا به اصطلاح آچاركشی كنید. از لاستیكهای خود مطمئن باشید و بادهای تیوپ را همیشه كنترل كنید.
تغذیه
معمولا قبل از دوچرخه سواری غذای سبك توصیه می‌شود. اگر مدت دو چرخه سواری شما طولانی است یا در مسابقه ای قصد شركت دارید حتما غذای سبك و نسبتا كم بخورید. چون ممكن است كه فشاری كه این ورزش در شرایط سنگین به بدن می‌آورد باعث بهم خوردگی حال بدن  شود.
تغذیه در دوچرخه سواری
همیشه آب به همراه داشته باشد. اكثر دوچرخه ها مجهز به قمقمه آب هستند. این ورزش معمولا آب بدن را كم می‌كند. پیشنهاد می‌شود تا آب معدنی بنوشید چون املاح معدنی برای بدن در حین ورزش مفید هستند. نوشیدنی‌های قندی نیز مفید هستند چراكه در حین انجام دوچرخه سواری، بدن قند نیز سوخت می‌كند البته سعی كنید كه بعد از اتمام ورزش از نوشیدنی‌های قندی استفاده كنید نه در حین دوچرخه سواری اگر مسیر زیادی را طی می‌كنید، می‌توانید از تغذیه‌های كوچك و پر انرژیی كه راحت خورده می‌شوند استفاده كنید. برای مثال شكلات یا خرما. تغذیه هایی مثل بیسكویت توصیه نمی‌شوند چراكه ممكن است در گلو گیر كنند. اگر این ورزش را به طور متناوب پیگیری می‌كنید، پیشنهاد می‌شود تا برای تغذیه و موارد دیگر آن با پزشك یا مشاور پزشكی و تغذیه خود حتما مشورت كنید.

مشکلاتی که همیشه برخی از کاربران از آنها شکایت دارند:
– پس از قرار
گرفتن نرم افزارهای حجیم در سایت شاهد هستیم که برخی از کاربران از مشکلی
که در هنگام دانلود برخی از پارت ها وجود دارد شکایت میکنند که این مشکل با
اطلاع رسانی درست در هنگام دانلود ویندوز ایکس پی و نرم افزار آفیس تا
حدودی بر طرف شد و کمتر کاربران از خراب بودن لینک ها شکایت داشتند اما
برای اطلاع رسانی بیشتر باز هم برای آن دسته دوستانی که با چنین مشکلاتی
مواجه می شوند باید بگوییم که سرورها سایت میهن دانلود جز بهترین و پر سرعت
ترین سرورهای ایران و حتی جهان میباشد و اگر شما نمیتوانید پارتی را
دانلود کنید دلیل بر خراب بودن لینک دانلود آن پارت نیست بلکه دلیل آن این
است که وقتی برنامه هایی مانند ویندوز در سایت قرار میگیرند همه ی کاربران
دوست دارند در همان روز اول تمام پارت ها را دریافت کنند و از آن استفاده
نمایند در نتیجه سرور به شدت شلوغ می شود که نتیجه ی آن Error هایی است که
در هنگام کلیک بر روی لینک دانلود میبینید. پیشنهاد ما به شما این است که
اگر از سرعت اینترنت پایینی برخوردارید دانلود فایل مورد نظرتان را به چند
روز بعد موکول کنید که سرور خلوت تر است البته دوستانی که از سرعت بالای
اینترنت برخوردارند با چنین مشکلاتی برخورد نمی کنند و این مشکلات تنها
مختص افرادی است که سرعت اینترنت آنها پایین است.
– البته برخی از
مشکلات هم مربوط به ای اس بی کاربران است که با اضافه نمودن یک علامت ؟ به
آخر لینک مورد نظر مشکل بر طرف خواهد شد به عنوان نمونه کاربری در هنگام
دانلود پارت شماره 4 با اخطار رو به رو می شود که برای حل این مشکل می
بایست به جای کپی لینک:
http://s2.mihandownload.com/user2/Armin/Pc Software/Windows_7_Ultimate_x86_Updated_May_2010_[www.MihanDownload.com].part04.rar
در نوارد آدرس مرورگر خود یک علامت ؟ به آخر لینک اضافه کند تا مشکل حل شود به صورت زیر:
http://s2.mihandownload.com/user2/Armin/Pc

Software/Windows_7_Ultimate_x86_Updated_May_2010_[www.MihanDownload.com].part04.rar?i

مشکل دیگری که برخی از کاربران از آن شکایت داشتند خارج نشدن فایل ISO از
فایلهای فشرده شده بود که این مشکل معمولآ به چند دلیل اتفاق می افتد.
معمول ترین آن دانلود پارت مورد نظر در چند روز مختلف است. در واقع اگر شما
یک پارت 100 مگابایتی را فرضآ در 3 روز مختلف دانلود میکنید و پس از آن
متوجه میشود که فایل دریافتی خراب است نباید اینطور فکر کنید که فایل اصلی
مشکل دارد زیرا سایت میهن دانلود تمام نرم افزارهایی را که قرار میدهد
ابتدا خود یکبار آن را دانلود میکند تا از سالم بودن لینک دانلود مطمئن شود
و بار دیگر فایلهای چند پارتی مانند این ویندوز را Extract می کند تا از
سالم بودن فایلهای فشرده شده هم اطمینان کسب کند در نتیجه اعتراضات برخی از
کاربران منوط بر خراب بودن پارتها بی دلیل است.

 

باکس دانلود
راهنمای نصب
توضیحات و مشخصات
مشخصات
سیستم مورد نیاز
نویسنده: اسماعیل نژاد
نظرات: ۱ نظر

برچسب ها

دیدگاه های کاربران

1 نظر ارسال شده
  1. اسماعیل نژاد گفت:

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

رزرو تبلیغات در این مکان

مطالب بر اساس


رزرو تبلیغات در این مکان

نرم افزار های ضروری